fbpx
WARSZAWA, UL. CZARNIECKIEGO 63A / Tel: +48 22 468 83 76

Kindzmarauli Marani – wina z Kakhetii

kindzmarauli-saperavi

W najbliższy piątek w naszej winiarni odbędzie się degustacja win gruzińskich z winnicy Kindzmarauli Marani. 


Kindzmarauli Marani posiada 435 ha własnych winnic położonych w Perle Gruzińskiego winiarstwa – Kakheti (Gruzja Wschodnia). Winiarnia znajduje się w samym sercu Kacheti-Kindzmarauli, u podnóża gór Kaukaskich. Warunki klimatyczne w dolinie rzeki Alazani, wpływają na smak wina. Jako jedyni w Gruzji  Kindzmarauli Marani uprawiają  unikalne Gruzińskie szczepy winorośli, takie jak: Kisi, Khikhvi i Budeshuri. Te szczepy służą do produkcji win najwyższej jakości. Winogrona do produkcji wszystkich win są zbierane ręcznie.

kindzmarauli-marani

Podcza degustacji wina na Żoliborzu spotkamy się z przedstawicielem winnicy który opowie nam o metodach wytwarzania gruzińskich win i o ich zaletach. Na początki będziemy próbowali gruzińskie wina białe, robione tradycyjną gruzińską metodą , fermentowane na szypułkach oraz wina czerwone leżakowane w beczkach przez okres 24 miesięcy.

Gruzja słynie nie tylko ze swoich win, ale także i ze swojej kuchni. Kuchnia gruzińska jest bogata w smaki i aromaty. Dlatego warto łączyć wina gruzińskie z mięsem,  z jagnięciną, wołowiną i z dużą ilością warzyw.

 

0 Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*