fbpx
WARSZAWA, UL. CZARNIECKIEGO 63A / Tel: +48 22 468 83 76

O NAS

O NAS

Winnice Mołdawii to rodzinna firma z tradycjami, która od wielu lat importuje i sprzedaje wina z Mołdawii, Rumunii i Gruzji. Od początku dążymy do osiągnięcia równowagi pomiędzy jakością, a ceną naszych win. Chcemy żeby wybór naszych klientów był ich świadomym wyborem winiarskim. Dlatego pomagamy w doborze odpowiedniego wina pasującego do każdej okazji. 

Tradycja produkcji win w Mołdawii, Gruzji i Rumunii sięga 10 wieku p.n.e. Niestety wina z tego regionu nie zyskały większej sławy w Polsce, a to za sprawą olbrzymich dostaw tanich, półsłodkich win przez duże sieci handlowe. Naszym celem jest zmienić ten wizerunek i pokazać Państwu różnorodność, a także wysoką jakość win z tego regionu. Zarówno Mołdawia, jak i Gruzja produkują doskonałe, wysokojakościowe wina dojrzewające. Gruzińskie kamieniste podłoże nadaje im agresywności, ale zarazem intensywności smaku i ziemistości, co sprawia że wina wydają się być gęste i fakturowe. Mołdawia natomiast słynie z win lekkich, przyjemnych, które pozostawiają przyjemne uczucie owocności na podniebieniu, a wszystko to za sprawą czarnoziemów, które sprawią, że winogrona są bogate w soki i wodę. 

Dzisiaj Mołdawia, Rumunii i Gruzji, przekształcają i modernizują swój przemysł winiarski, a co za tym idzie produkcję wina. Wina które tu powstają są pełne wyrazu, szlachetne, a zarazem niepretensjonalne , proste i złożone. Wino to opowieść, historia i emocje, które warto przeżywać wspólnie w gronie przyjaciół, rodziny i ważnych dla nas ludzi. Dlatego zawsze pomożemy Wam wybrać najlepsze wina pasujące do każdej okazji.

Zapraszamy również do współpracy klientów biznesowych i korporacyjnych- przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę wina na prezent. Z nami wyrazisz wdzięczność, nagrodzisz lub zmotywujesz swoich pracowników.