fbpx
WARSZAWA, UL. CZARNIECKIEGO 63A / Tel: +48 22 468 83 76

Wina musujące Cricova, Marani Badagoni – degustacja

sparkling-wine-gold-800x500

Już za tydzień w naszej winiarni na Żoliborzu odbędzie się degustacja nowych win musujących z Mołdawii i Gruzji. Jest to wyjątkowa okazja aby spróbować win musujących przed zbliżającym się Sylwestrem. Ale również wino musujące będzie idealnie pasowało do świątecznego stołu.

POŁĄCZENIA

____

Wina musujące świetnie pasują prostych  i świeżych dań lub lekkich przekąsek.  Spróbujcie połączyć szynkę parmeńską ze świeżym wytrawnym Brut Alb Cricova, albo z Crisecco. Również te wina będą idealnie pasowały do tatara, kanapek z łososiem albo do pikantnego salami.

cricova-spumant-clasic-prestige-1560 marani-musujace-biale-wytrawne-brut

Różowe gruzińskie wino musujące  Marani Brut Rose bardzo ładnie połączy się z tuńczykiem.  Cricova Brut Roz  świetnie zagra z pasztetami, szczególnie udane połączenie będzie z pasztetem z dziczyzny. Wyrazisty smak czarnej porzeczki podkreśli i wzbogaci smak dziczyzny. marani-musujace-rozowe-polslodkie

Biały gruziński Marani Brut White można połączyć z białymi rybami, typu halibut, sum, żabnica, dorsz albo dorada. Należy te ryby intensywnie skropić cytryną, żeby bardziej zbalansować kwasowość wina.

Czerwone półsłodkie wino musujące  Marani Red Semisweet podajcie do niezbyt słodkiego ciasta, do makowca lub ciasta drożdżowego. marani-musujace-czerwone-polslodkie

Jeśli zdecyduje się na bardziej niekonwencjonalne potrawy na świątecznym stole, możecie probować połączyć białe półsłodkie Cricova  Lacrima Dulce z sushi. Gwarantujemy idealne połączenie!

wino-cricova-lacrima-dulce

O tych połączeniach i nie tylko będziemy mówić podczas najbliższej degustacji mołdawskich win i gruzińskich win musujących.

Oto lista win, które otworzymy podczas degustacji

 1. Cricova Crisecco Brut
 2. Marani White Brut
 3. Cricova Brut Alb (Methode Traditionnelle)
 4. Marani White Medium Dry
 5. Badagoni Maestro Medium Dry
 6. Marani Medium Sweet
 7. Cricova Pinot Noir Semisweet
 8. Cricvoa Lacrima Dulce Semisweet
 9. Marani Rose Dry
 10. Cricova Brut Rose (Methode Traditionnelle)
 11. Marani Rose Medium Sweet
 12. Marani Red Medium Sweet

Piatek, 9 grudnia
godz. 18:30
wstęp: 30 zł

Obowiązują zapisy mailowo
info@winnicemoldawii.pl
lub telefonicznie
+48 725 741 162
Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

0 Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*